ویپ یکبار مصرف

آیا می‌توان ویپ یکبار مصرف را دوباره از جویس پر کرد؟

امروزه بسیاری از جوانان برای ترک سیگار و نیکوتین به استفاده از ویپ یا سیگار الکترونیکی روی می‌اورند‌. این دستگاه حاوی مقدار کمی نیکوتین است و به جای دود، بخار غلیظی تولید می‌کند‌‌. اما برخی به علت کاهش هزینه از ویپ یکبار مصرف استفاده می‌کنند که در این مقاله قصد داریم به این موضوع که می‌توان ویپ های یکبار مصرف را دوباره شارژ کرد یا خیر، بپردازیم. 

تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا بتوانید خرید ویپ یکبار مصرف را آگاهانه و مطمئن انجام دهید. 

ویپ یکبار مصرف چیست؟

ویپ‌های یکبار مصرف دارای یک مخزن مایع ویپ، یک کویل، یک باتری و یک دکمه پاور هستند. با فشردن دکمه پاور، باتری گرمای لازم را به کویل می‌رساند و باعث تبخیر مایع ویپ می‌شود، سپس بخار تولید شده از طریق دهانه تنفسی استنشاق می‌گردد. 

برخلاف ویپ‌های قابل شارژ، ویپ‌های یکبار مصرف اغلب قابلیت تعمیر و شارژ مجدد مایع را ندارند و تعداد پاف‌های محدودی ارائه می‌دهند. ویپ یا سیگار الکترونیکی یکبار مصرف معمولاً به شکل قلم یا پاد عرضه می‌شود. 

ویپ‌های قابل شارژ برای افرادی که می‌خواهند بدون سرمایه‌گذاری در تجهیزات گران‌قیمت، ویپینگ را تجربه کنند یا به دنبال راهی سریع و آسان برای ویپینگ هستند، ایده‌آل هستند.

امکان شارژ مجدد ویپ های یکبار مصرف وجود دارد؟

ویپ های یکبار مصرف را می‌توان با احتیاط و دقت بالا مجددا پر کنید. احتیاط های لازم را جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به دستگاه و بروز خطرات احتمالی رعایت کنید. این ویپ ها یک باتری قابل شارژ و یک مخزن مایع الکترونیک دارند که اغلب قابل جدا شدن و شارژ کردن هستند. 

چرا سازندگان ویپ‌های یکبار مصرف توصیه نمی‌کنند که مایعات الکترونیکی دوباره پر شوند؟

 • ایمنی باتری: افزایش عمر باتری ویپ یکبار مصرف بدون توجه به طول عمر واقعی آن می‌تواند خطراتی مانند گرم شدن بیش از حد، خرابی و حتی آتش‌سوزی را به دنبال داشته باشد.
 • ثبات عملکرد: پس از چندین بار پر کردن، کویل، فتیله و جریان هوا بهینه‌شده ممکن است کیفیت یکنواخت بخار را ارائه ندهد‌.
 • عدم تطابق مایع الکترونیکی: فرمول مایع الکترونیکی دستگاه به صورت خاص برای تنظیمات آن طراحی شده است. استفاده از مایع الکترونیکی متفاوت می‌تواند منجر به عملکرد ضعیف، مانند تولید بخار ناکافی، سوختن کویل و طعم نامطبوع شود. 

بنابراین، در حالی که شارژ مجدد دستگاه ویپ یکبار مصرف همراه با برخی خطرات برای ثبات و ایمنی است، برخی برندهای برجسته به شدت تمرکز دارند تا این خطرات را از طریق طراحی برتر کاهش دهند. با این حال، هنگام تلاش برای شارژ مجدد ویپ یکبار مصرف، احتیاط‌های لازمه را رعایت کنید. 

سه راه برای پر کردن ایمن ویپ های یکبار مصرف

به سه نکته مهم زیر جهت شارژ مجدد ویپ یکبار مصرف همراه با ایمنی دقت کنید: 

 • استفاده از مایع الکترونیکی با کیفیت بالا را ترجیح دهید، زیرا مایعات الکترونیکی ارزان و بی کیفیت اغلب دارای مواد مضری هستند.
 • توصیه می‌شود دستگاه را بیش از حد پر نکنید، زیرا ممکن است باعث نشت جویس و آسیب دیدن دستگاه شود.
 • قبل از استفاده، دستگاه را بررسی کرده و در صورت مشاهده آسیب در دستگاه، از استفاده آن خودداری کنید.

مراحل شارژ دوباره ویپ یکبار مصرف

برای شارژ مجدد دستگاه یکبار مصرف می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید: 

 • قطعه دهانی را با استفاده از پیچ گوشتی یا ابزار مشابه آن از دستگاه ویپینگ جدا کنید.
 • کارتریج یا مخزن را پاک کرده و یا اینکه مخزن قدیمی را از باتری جدا کرده و با آب گرم و صابون شسته و بگذارید کاملا خشک شود. 
 • مایع الکترونیکی مورد علاقه‌تان را در سرنگ ریخته و آن را پر کنید.
 • نوک سرنگ را نصب کرده و سپس سرنگ را به سوزن نوک بلانت متصل کنید.
 • با دقت مایع الکترونیکی را به مخزن یا کارتریج تزریق کنید. حواستان باشد که آن را بیش از حد پر نکنید، زیرا این ممکن است منجر به نشت شود.
 • مجددا کارتریج یا مخزن را نصب کرده و آن را به باتری متصل کنید. 
 • بعد از تعویض قطعه دهانی، آن را روی دستگاه ویپینگ قرار دهید‌.
 • برای اشباع شدن کویل، بگذارید مایع الکترونیکی چند دقیقه در کارتریج یا مخزن بماند‌. 
 • برای انجام تست بخار و طعم جدید، پاف را آرام استنشاق کنید.

با انجام این مراحل، می‌توانید به سادگی و با اطمینان ویپ یکبار مصرف را شارژ کنید و از دستگاه خود بهتر استفاده کرده و در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید.

سخن پایانی 

در این مقاله به بررسی امکان شارژ مجدد دستگاه ویپ یکبار مصرف، نحوه شارژ، نکات ایمنی و… پرداختیم. تاکید کردیم که حتما نکات ایمنی را رعایت کرده تا از بروز حوادث مانند آتش سوزی خودداری کنید. همچنین بیان کردیم که در اغلب موارد با شارژ مجدد دستگاه یکبار مصرف از کیفیت و طعم آن کاسته و عملکرد آن ضعیف تر می‌شود. 

در صورت نیاز به مشاوره، راهنمایی و خرید ویپ یکبار مصرف می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و سفارش خودتان را از طریق کارشناس مربوطه ثبت کنید‌. 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!