تفاوت سیگار الکتریکی

مقایسه ویپ یکبار مصرف با سایر ویپ‌ها

بسیاری از افراد که از سیگار‌های الکترونیکی استفاده می‌کنند، با این سؤال مواجه خواهند شد که تفاوت دستگاه‌های مختلف در این زمینه چیست؟ و یا کدام دستگاه برای افراد مبتدی یا حرفه‌ای کارآمد است؟ از این رو، در ادامه مطالب به تفاوت میان دستگاه‌های مختلف سیگار الکترونیکی خواهیم پرداخت.

شما می‌توانید مدل‌های مختلف سیگارهای الکترونیکی را در این صفحه مشاهده نمایید و برای خرید آن اقدام کنید.

تفاوت سیگار‌های الکترونیکی

در دنیای امروزی که بسیاری از افراد به جای استفاده از سیگار‌های معمولی از سیگار‌های الکترونیکی استفاده می‌کنند، انواع مختلفی از این دستگاه در بازار عرضه می‌شوند.

یکی از معروف‌ترین سیگار‌های الکترونیکی، دستگاهی به نام ویپ است. این دستگاه بیشتر برای افراد مبتدی که قصد استفاده نمایشی از سیگار را دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین نوع دیگر سیگار الکترونیکی، با نام پاد یا پادسیستم در بازار عرضه می‌شود. این دستگاه قابلیت استفاده از نوع خاصی از جویس را دارد که میزان بالاتری از نیکوتین را در خود جای می‌دهد.

از سوی دیگر، دستگاه ماد ترکیبی از ویپ و پادسیستم است که بوسیله سوئیچی، افراد می‌توانند از قابلیت ویپ و یا پادسیستم این دستگاه استفاده نمایند. یکی از پیشرفته‌ترین سیگار‌های الکترونیکی، دستگاهی به نام پاد ماد است که قابلیت‌های سه دستگاه پیشین را یکجا در خود دارد. درنهایت یکی از رایج‌ترین سیگار‌های الکترونیکی، ویپ یکبار مصرف است که عمر محدود و مشخصی را دارد و با اتمام این زمان، دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

با توجه به دستگاه‌های مختلف موجود در این زمینه، بسیاری از کاربران به دنبال تفاوت‌های میان این دستگاه‌ها با ویپ یکبار مصرف هستند. به همین دلیل، در ادامه به بررسی برخی از تفاوت‌های موجود بین ویپ یکبار مصرف با سایر ویپ‌ها خواهیم پرداخت.

تفاوت در میزان جویس

یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌ها میان ویپ یکبار مصرف با سایر ویپ‌ها، میزان جویس استفاده شده در هریک از این دستگاه‌هاست. در واقع در ویپ‌های یکبار مصرف، میزان مشخصی از جویس موجود است و با اتمام این مایع، دستگاه دیگر قابلیت استفاده ندارد. اما در مقابل در سایر ویپ‌ها، این قابلیت وجود دارد که با پایان یافتن جویس، افراد بتوانند جویس دیگری را در آن جایگزین کنند و به صورت نامحدود از دستگاه استفاده نمایند.

تفاوت در قیمت

از آنجایی که ویپ‌های یکبار مصرف، میزان محدودی از مایع را دارند و پس از آن قابلیت استفاده خود را از دست می‌دهند، قیمت ارزان‌تر و مناسب‌تری نسبت به سایر ویپ‌ها دارند.

البته یکی از نکات قابل توجه در هنگام تهیه ویپ، این است که هر کدام از این نوع ویپ‌ها بسته به سلیقه افراد از برند‌ها با سایز و رنگ‌بندی متنوع هستند. به همین دلیل، قیمت آن‌ها بسته به این ویژگی‌ها متغییر خواهد بود.

تفاوت در طعم‌دهی

ویپ‌های یکبار مصرف، دارای یک طعم واحد و مشخص هستند و پس از اتمام عمر آن، افراد می‌توانند طعم‌های دیگر را تجربه نمایند. اما سایر ویپ‌ها به دلیل نامحدود بودن زمان استفاده، این قابلیت را ندارند و حتی ممکن در برخی موارد طعم دلخواه افراد را ایجاد نکنند.

تفاوت در اندازه

یکی دیگر از تفاوت‌های بین ویپ یکبار مصرف با سایر ویپ‌ها، اندازه این دستگاه‌هاست. در واقع ویپ‌های یکبار مصرف معمولاً سایز کوچکتری را به نسبت سایر ویپ‌ها دارند و به همین دلیل مقدار کمتری از جویس را در خود جای می‌دهند. در مقابل سایر ویپ‌ها نیز دارای اندازه‌های متفاوت و معمولاً بزگتر هستند. از همین رو، میزان بیشتری از جویس در آن‌ها قرار می‌گیرد.

عدم نشت

یکی از مسائلی که افراد در هنگام استفاده از ویپ‌ها با آن برخود می‌کنند، احتمال نشت این دستگاه‌هاست. اما در ویپ‌های یکبار مصرف، دستگاه قبل از مصرف از مایع مخصوص و یا جویس پر شده‌است. به همین دلیل، احتمال ریزش و یا نشتی به صفر می‌رسد.

تفاوت در نیاز به تعمیر

از آنجایی که ویپ‌های یکبار مصرف از ابتدا توسط شرکت مربوطه از مایع مخصوص پر می‌شود، دیگر نیازی به تعمیر نخواهد داشت. از این رو، بسیاری از افراد که در هنگام پر کردن سایر ویپ‌ها با مشکل مواجه می‌شوند، این نوع از ویپ را بیشتر خریداری می‌کنند.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با تفاوت ویپ یک‌بار مصرف با سایر ویپ‌ها آشنا کردیم. به منظور خرید ویپ موردنظر خود، لازم است تا آگاهی کامل از انواع این محصولات داشته باشید تا انتخابی مطلوب انجام دهید. بنابراین، شما می‌توانید انواع سیگار‌های الکترونیکی را در این صفحه مشاهده کرده و خرید را مطابق سلیقه، بودجه و نیاز خود انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!