چگونه از ویپ خود مراقبت کنیم؟

چگونه از ویپ خود مراقبت کنیم؟

ویپ ها به خاطر قابلیت پر کردن مایع و باتری قابل شارژ، به دوام بالایی شناخته شده اند. اما با اینکه محکم ساخته شده‌اند، ویپ ها فقط تا زمانی که شما از آن‌ها به خوبی مراقبت کنید، دوام دارند. مراقبت از ویپ  نسبتاً آسان است، به شرطی که بدانید به چه چیزهایی توجه کنید.

مراقبت از ویپ شامل نگهداری درست و تمیز کردن آن به دقت است. هنگام تمیز کردن ویپ، باید به باتری و کویل گرمایش آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. بسیاری از نکات مربوط به نگهداری ویپ ، اگر به درستی انجام شوند، عمر دستگاه شما را افزایش می‌دهند. این مقاله برخی از نکات نگهداری ویپ شامل مایع الکترونیکی، تمیز کردن ویپ و نگهداری آن‌ها را به اشتراک می‌گذارد.

اگر به دنبال خرید ویپ با کیفیت بالا و طراحی زیبا هستید، می‌توانید از فروشگاه ما بازدید کنید و خرید خود را انجام دهید.

آیا مایع ویپ تاریخ انقضا دارد؟

یکی از تصورات غلط رایج در میان علاقه‌مندان به ویپ این است که فکر می‌کنند مایع ویپ تاریخ انقضا ندارد. مایع ویپ منقضی می‌شود، اگرچه عمر مفید طولانی‌ای دارد. معمولاً یک مایع ویپ می‌تواند تا دو سال پس از تاریخ تولید خود دوام بیاورد.

وقتی در حال خرید مایع ویپ هستید و نگران تاریخ انقضا هستید، به مواد تشکیل‌دهنده مثل نیکوتین، گلیسیرین گیاهی و پروپیلن گلیکول توجه کنید. پروپیلن گلیکول کمترین میزان تخریب طبیعی را دارد، در حالی که گلیسیرین گیاهی باعث تسریع در تخریب می‌شود.

علاوه بر توجه به مواد تشکیل‌دهنده، نحوه نگهداری مایع ویپ نیز می‌تواند بر دوام آن تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، پس از باز کردن مایع ویپ، عمر مفید آن به حدود شش ماه کاهش می‌یابد. همچنین، نگه‌داشتن مایع ویپ در معرض نور مستقیم خورشید می‌تواند باعث تسریع در تخریب آن شود.

به همین ترتیب، نگه‌داشتن آن در محیط‌های گرم نیز باعث تجزیه سریع‌تر آن می‌شود. بهتر است مایع ویپ را در بطری اصلی خود که برای جلوگیری از اکسیداسیون طراحی شده است، نگه دارید.

چگونه یک ویپ را نگهداری کنیم؟

حال که با تاریخ انقضای مایع ویپ آشنا شدید، بیایید درباره نحوه نگهداری ویپ صحبت کنیم. سه عنصر اصلی که هنگام نگهداری ویپ باید مراقب آن‌ها باشید، عبارت‌اند از: حرارت، نور و هوا. در ادامه چند نکته برای نگهداری ویپ آورده شده است:

 • به صورت عمودی قرار دهید:
  اولین نکته در نگهداری ویپ، نحوه قرار دادن آن است. همیشه باید ویپ خود را به صورت عمودی نگهدارید. قسمت دهانی ویپ  باید به سمت بالا باشد. نگهداری عمودی ویپ ضروری است، زیرا در غیر این صورت دستگاه ممکن است نشتی داشته باشد یا گرد و غبار و آلودگی وارد آن شود.
 • دور از گرد و غبار نگه دارید:
  یکی دیگر از مسائلی که باید به آن توجه کنید، گرد و غبار است. گرد و غبار علت اصلی بسیاری از خرابی‌های ویپ ها بوده است. بنابراین، وقتی می‌خواهید ویپ خود را نگهداری کنید، آن را در مکانی دور از گرد و غبار قرار دهید. می‌توانید از جعبه‌ای برای محافظت ویپ خود استفاده کنید که از ورود گرد و غبار و همچنین آسیب‌های فیزیکی مانند افتادن آن جلوگیری کند. این جعبه می‌تواند ساده باشد، به شرطی که محافظت کافی را ارائه دهد.
 • در دمای اتاق نگهداری کنید:
  همچنین باید به دمایی که ویپ را در آن نگهداری می‌کنید، توجه کنید. دمای ایده‌آل برای نگهداری ویپ ها، دمای اتاق است. بنابراین، باید ویپ را دور از نور مستقیم خورشید نگهدارید. همچنین باید آن را دور از منابع حرارتی قرار دهید. این کار از خراب شدن اجزای ویپ مانند باتری و مایع ویپ جلوگیری می‌کند.

چگونه ویپ خود  را تمیز کنیم؟

برای لذت بردن کامل از ویپ  خود، تمیز کردن آن باید بخشی از برنامه نگهداری شما باشد. اگر ویپ خود را تمیز نکنید و بخواهید طعم جدیدی را امتحان کنید، طعم قبلی تجربه شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

علاوه بر این، تمیز نکردن ویپ باعث کاهش عمر مفید آن می‌شود. برای بهره‌برداری بهتر از ویپ  خود، باید حداقل هر چند هفته یکبار آن را تمیز کنید. در ادامه چند نکته برای تمیز کردن ویپ  آورده شده است:

 • ویپ را جدا کنید:
  اولین مرحله در تمیز کردن ویپ ، جدا کردن قطعات آن است. بیشتر ویپ ها با پیچ به هم متصل هستند. بنابراین، به آرامی آن‌ها را از هم جدا کنید. اگر نمی‌دانید چگونه ویپ خود را جدا کنید، ساختار مدل خود را بررسی کنید. با باتری، مخزن، اتمایزر، دهانی و دکمه آشنا شوید.
 • هر قسمت را تمیز کنید:
  بعد از جدا کردن ویپ ، به تمیز کردن هر قسمت بپردازید. از یک پنبه و الکل برای تمیز کردن هر بخش با دقت استفاده کنید. فراموش نکنید که مخزن را نیز تمیز کنید.
 • اجازه دهید خشک شود:
  بعد از تمیز کردن هر بخش به طور کامل، آن‌ها را به کناری بگذارید تا کاملاً خشک شوند. قطعات را در یک اتاق با تهویه مناسب، دور از گرد و غبار یا دیگر آلودگی‌ها نگه دارید.
 • ویپ خود را دوباره بهم متصل کنید:
  بعد از خشک شدن قطعات، ویپ  را دوباره به هم متصل کنید. هنگام متصل کردن، دقت کنید که قطعات را بیش از حد سفت نکنید. همچنین، هنگام پر کردن مخزن با مایع ویپ دقت کنید.

به طور کلی، نگهداری ویپ آسان‌تر از چیزی است که تصور می‌کنید. فقط کافی است به قسمت‌های حساس دستگاه توجه کنید. همچنین، داشتن یک برنامه منظم برای تمیز کردن کمک زیادی به حفظ وضعیت خوب ویپ می‌کند.

در نهایت، اگر تمایل به خرید ویپ و پاد با کیفیت بالا و طراحی جذاب دارید، می‌توانید به فروشگاه ما مراجعه کرده و خرید خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!