رفع عیب ویپ یکبار مصرف

چگونه عیب های vape یکبار مصرف را برطرف کنیم؟

یکی از پرکاربردترین سیگار‌های الکترونیکی، ویپ‌های یکبار مصرف بشمار می‌روند. این دستگاه باوجود مزایای فراوان، گاهی دچار مشکل می‌شوند و افراد به دنبال راه‌حل‌هایی برای این موارد هستند. از سوی دیگر، ویپ‌های یکبار مصرف برخلاف سایر محصولات مرتبط در این زمینه، قابلیت تعمیر چندانی را ندارند. اما با این وجود برخی راهکار‌های اساسی وجود دارد که افراد می‌توانند از طریق آن‌ها، مشکلات مربوطه را حل کنند. بسیاری از مسائلی که در ویپ‌های یکبار مصرف رخ می‌دهد مرتبط با باتری، اتصال قطعات و یا کارتریج این دستگاه است. از این رو، در ادامه مطالب قصد داریم تا با ارائه راهکار‌هایی کاربردی به افراد، تا حد ممکن مشکلات ویپ‌های یکبار مصرف را برطرف کنیم.

علاوه براین، شما می‌توانید از طریق این صفحه با انواع محصولات در زمینه سیگار‌های الکترونیکی آشنا شوید و اقدام به خرید مناسب‌ترین گرینه نمایید.

چرا زمانیکه از ویپ یکبار مصرف استفاده نمی‌کنم، به صورت خود به خودی روشن می‌شود؟

برخی از مدل‌های ویپ یکبار مصرف مانند الف بار و یا کریستال بار، هنگامی که از آن‌ها استفاده نمی‌شود به صورت خود به خودی روشن می‌شود. البته این مورد به ندرت اتفاق می‌افتد ولی در صورت بروز باعث آزار افراد خواهد شد.

راه‌حل

برخی از دستگاه‌ها به دلیل نشت داخلی، عملی شبیه دم را بوجود می‌اورند که باعث می‌شود تا دستگاه به صورت خود به خودی روشن شود. در بعضی موارد با ضربه زدن به سوراخ هوا و یا تکان دادن دستگاه، این مشکل برطرف خواهد شد. علاوه براین، به عنوان یک اقدام احتیاطی می‌توانید دستگاه را بر سطحی خنک قرار دهید. اگر پس از انجام این اقدامات، مشکل برطرف نشد، می‌توانید مشکل خود را با فروشنده‌ای که ویپ یکبار مصرف را از او تهیه کرده‌اید، در میان بگذارید. همچنین، برخی از ویپ‌ها دارای گارانتی هستند. برای استفاده از این گارانتی نباید قطعات دستگاه را از یکدیگر جدا نمایید.

چرا دستگاه ویپ یکبار مصرف گاهی مزه سوختگی می‌دهد؟

یکی از اساسی‌ترین مواردی که موجب ایجاد طعم سوختگی در ویپ یکبار مصرف می‌شود، پایان یافتن عمر کویل دستگاه است. این باعث می‌شود تا جذب مایع مخصوص و یا جویس دچار اختلال شود و در نهایت دستگاه می‌سوزد.

راه‌حل

در این زمینه، اکثرا کار خاصی نمی‌توان کرد و اگر قصد دارید تا از ویپ خود به مدت طولانی‌تری استفاده کنید، می‌توانید ویپ‌های قابل شارژ تهیه کنید. البته یکی از راهکار‌های احتمالی به منظور رفع طعم سوختگی، تمیز کردن قسمت دهانی این دستگاه است. این اقدام، در برخی از موارد طعم سوختگی را از بین می‌برد.

چرا دستگاه ویپ یکبار مصرف گاهی روشن نمی‌شود؟

یکی از راهکار‌ها جهت روشن شدن، پک زدن محکم است. این اقدام باعث می‌شود تا روشن شدن خودکار صورت گیرد. از سوی دیگر، احتمال دارد یکی از دلایل روشن نشدن ویپ یکبار مصرف، تمام شدن عمر باتری این دستگاه باشد و یا تمام جویس موجود در ویپ را استفاده کرده‌باشید.

راه‌حل

برای این منظور، در ابتدا مسیر قطعه دهانی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید که آیا کرک و یا خرده‌ای راه آن را مسدود نکرده‌باشد. از سوی دیگر، بررسی کنید برچسبی قسمت بالایی و یا پایینی دستگاه را نپوشانده‌باشد.

چرا برخی دستگاه‌های ویپ یکبار مصرف داغ می‌کنند؟

گرم شدن دستگاه‌های ویپ امری طبیعی است. زیرا در این دستگاه از باتری به منظور گرم کردن سیم پیچ استفاده می‌شود. اما با این وجود نباید دستگاه بیش از اندازه داغ شود. در ویپ‌های یکبار مصرف به دلیل انسداد راه هوایی و یا استنشاق طولانی، می‌تواند داغی رخ دهد. همچنین، اگر دستگاه در مکانی داغ و یا در تابش مستقیم نور خورشید  قرار گیرد، احتمال داغی دستگاه افزایش می‌یابد.

راه‌حل

هنگامی‌که مشاهده کردید ویپ شما در حال داغ شدن است، اجازه دهید تا مقداری خنک شود و از پک‌های طولانی و سریع در این هنگام خودداری کنید. علاوه براین، قسمت دهانی دستگاه را مورد بررسی قرار دهید تا از نبود مانع در مجرای هوایی دستگاه اطمینان حاصل نمایید. به طور کلی ویپ‌های یکبار مصرف به ندرت داغ می‌شوند. اما با این وجود، در صورت بروز چنین مشکلی بهتراست ویپ را در مکانی خنک قرار داده و به آن فرصت خنک شدن بدهید.

چرا چراغ LEDموجود در دستگاه ویپ چشمک می‌زند؟

چشمک زدن ویپ‌های یکبار مصرف، می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد:

افزایش طول پاف

در بعضی از ویپ‌های یکبار مصرف محدوده‌ای برای طول پاف وجود دارد. به عبارتی پس از مدت مشخصی دم، دستگاه به صورت خودکار قطع می‌شود. در این مورد، علت چشمک زدن دستگاه افزایش طول پاف از میزان طبیعی آن است.

راه‌حل

در ابتدا مدتی زمان دهید تا چراغ چشمک‌زن خاموش شود. پس از آن در هنگام استفاده از ویپ، از استنشاق طولانی مدت خودداری کنید.

اتمام عمر باتری

یکی دیگر از علل چشمک زدن ویپ‌های یکبار مصرف، نزدیک شدن پایان عمر باتری است. از این رو، اگر دستگاه شما قابلیت شارژ دارد می‌توانید آن را مجدداً شارژ نمایید. اما در صورت نبود این قابلیت باید ویپ جدیدی برای خود تهیه کنید.

وجود مشکل در دستگاه

در صورتی که دستگاه موردنظر بلافاصله پس از خرید شروع به چشمک زدن کرد، احتمالاً نشان‌دهنده وجود نقصی فنی در دستگاه است. این نقص می‌تواند در اثر عوامل متعددی بوجود آید. به عنوان مثال:

  • حمل و نقل و جابه جایی نادرست
  • وجود مشکل در سنسور
  • وجود مشکل در کویل
  • وجود مشکل در باتری

راه‌حل

در این زمینه، اولین اقدام مراجعه به فروشنده در اسرع وقت است. زیرا در این زمینه راهکاری که توسط خود فرد اجرا شود، وجود ندارد.

چرا برخی دستگاه ویپ بخار کمی تولید می‌کنند؟

در برخی موارد حین استفاده از ویپ، بخار کافی تولید نمی‌شود. این امر می‌تواند ناشی از مشکلات جریان هوا و یا ضعیف بودن سیم‌پیچ و یا باتری باشد.

راه‌حل

در ابتدا از تمیز و باز بودن قطعه دهانی اطمینان حاصل کنید. علاوه براین، دقت کنید تا در هنگام دم هیچ سوراخی را از دستگاه با دست خود نپوشانده‌باشید. از سوی دیگر، در صورت ضعیفی باتری دستگاه، نیاز است تا دستگاهی جدید تهیه کنید و در صورتی که تازه دستگاه را خریداری کرده‌اید، می‌توانید به فروشنده مراجعه کرده و برای تعویض آن اقدام نمایید.

سخن پایانی

یکی از لذت‌بخش‌ترین تجارب از ویپینگ، استفاده از ویپی مناسب با نیاز و بودجه هر شخص خواهد بود. برای این منظور می‌توانید به این صفحه مراجعه نمایید و ویپ موردنظر خود را انتخاب کنید. سپس به صورت آنلاین اقدام به خرید نمایید. اطمینان حاصل کرده که در کوتاه‌ترین زمان ممکن محصول به دستتان خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!