چگونه و چرا باتری های سیگار الکترونیکی منفجر می شوند؟

چگونه و چرا باتری های سیگار الکترونیکی منفجر می شوند؟

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که دلیل اصلی انفجار ویپ، باتری ویپ است و نه تمامی ویپ‌ها احتمال انفجار دارند.

بنابراین، تا زمانی که شما به اندازه کافی با دستگاه‌های ویپ و نحوه استفاده از آن‌ها آشنایی داشته باشید، نیازی به نگرانی در مورد خطرات ویپ‌ها ندارید!

خطر انفجار باتری‌های سیگار الکترونیکی عمدتاً به تعداد محدودی از مودهای مکانیکی مربوط می‌شود، زیرا آن‌ها یا فاقد مکانیسم‌های حفاظتی داخلی هستند یا مکانیسم‌های ضعیفی دارند. عامل مهم دیگر اصل بودن دستگاه‌ها و لوازم جانبی ویپ است؛ دستگاه‌های ویپ اصل به طور قابل‌توجهی احتمال انفجار کمتری نسبت به محصولات تقلبی دارند.

به عنوان ویپرها، باید بفهمیم که چرا باتری‌های ویپ می‌توانند منفجر شوند و چگونه می‌توان از این انفجارها جلوگیری کرد.

اما نگران نباشید! این راهنمای ایمنی شما را پوشش می‌دهد. در اینجا، تمامی پاسخ‌هایی که برای اطمینان از استفاده ایمن از ویپ نیاز دارید را خواهید یافت و اگر قصد خرید پاد سیستم های با کیفیت بالا و قیمت مناسب دارید میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.

چرا باتری ویپ منفجر می‌شود؟

 • نگهداری باتری

یکی از دلایل اصلی انفجار باتری ویپ، نگهداری نامناسب باتری است. در مودهای مکانیکی که فاقد اجزای ایمنی هستند، ترمینال‌های باتری بسیار خطرناک می‌شوند و منجر به گرمای بیش از حد و انفجار می‌شوند.

خطر دیگر از باتری‌های ویپ شل و ول آمده است. وقتی آن‌ها با اشیاء فلزی مانند کلید یا سکه در جیبتان تماس پیدا کنند، می‌تواند مدار اتفاقی ایجاد کند که ممکن است منجر به انفجار باتری شود.

بنابراین، باتری‌ها را بدون قاب محافظ حمل نکنید.

همچنین، قرار دادن ویپ در معرض نور مستقیم خورشید، گرما و رطوبت می‌تواند فشار روی باتری‌ها را افزایش دهد و باعث گرمای بیش از حد و در نهایت انفجار شود. نگهداری و استفاده صحیح از باتری‌ها برای ایمنی ویپ ضروری است.

 • استفاده از ویپ

استفاده نادرست از هر نوع مود ویپ می‌تواند منجر به انفجار باتری شود. مانند زمانی که از مودهای مکانیکی با کویل‌های ویپ با مقاومت پایین استفاده می‌کنید، آن‌ها با هر پاف جریان بیشتری می‌کشند که طعم قوی‌تر و ابرهای بزرگتری از بخار تولید می‌کند.

اما اگر آن‌ها را با باتری با توان پایین ترکیب کنید، ممکن است باتری گرم شده و در نهایت منفجر شود.

بنابراین، استفاده از ترکیب صحیح باتری و مود برای اطمینان از ویپینگ ایمن و لذت‌بخش ضروری است!

 • شارژ ویپ

اگر عادت دارید قلم ویپ خود را برای تمام شب در شارژ بگذارید یا از شارژر معیوب استفاده کنید، احتمال انفجار یا گرمای بیش از حد باتری شارژرتان وجود دارد.

شما باید از شارژری استفاده کنید که برای سلول‌های با ظرفیت بالا طراحی شده است.

بیشتر باتری‌ها را می‌توان با 4 تا 4.5 ولت شارژ کرد. هر چیزی بالاتر از این ولتاژ می‌تواند باتری شما را ناپایدار کند.

 • سوءاستفاده از ویپ

سوءاستفاده از ویپ، مانند انداختن مکرر آن یا قرار دادن آن در دماهای شدید، می‌تواند یکپارچگی باتری را به خطر بیندازد.

ویپ‌ها دستگاه‌های حساسی هستند و باید با دقت آن‌ها را اداره کنید تا از هر گونه مشکل باتری جلوگیری کنید.

 7 نکته برای جلوگیری از انفجار باتری ویپ

اگرچه انفجار باتری‌های ویپ نادر است، اما می‌تواند خسارات جدی به شما، از نظر جسمی و مالی وارد کند.

برای به حداقل رساندن خطر انفجار ویپ، باید این نکات ایمنی را رعایت کنید:

 1. از باتری‌های اصل از تولیدکنندگان معتبر استفاده کنید: خرید باتری‌های دوباره بسته‌بندی شده ایده خوبی برای صرفه‌جویی در هزینه نیست. همیشه باتری‌ها را از فروشندگان معتبر و قابل اعتماد بخرید.
 2. از جعبه‌های نگهداری باتری استفاده کنید: جعبه‌های نگهداری باتری برای ویپرها ضروری است. مطمئن شوید که هنگام سفر با سیگار الکترونیکی، یک کیسه پلاستیکی یا پارچه‌ای همراه خود داشته باشید.
 3. آموزش در مورد تغییرات ویپ: این یکی از نکات مهم است، زیرا بیشتر انفجارهای باتری سیگار الکترونیکی به دلیل ناآگاهی کاربر رخ می‌دهد. بنابراین، قبل از استفاده از هر مود بدون تنظیم یا مکانیکی، مطمئن شوید که می‌دانید چگونه آن را تغییر دهید.
 4. از شارژ بیش از حد اجتناب کنید و استفاده از شارژر اصلی: شارژ باتری‌ها برای زمان ذکر شده در بسته‌بندی راهی عالی برای جلوگیری از انفجار ویپ است. ویپ‌ها را بیش از 2 ساعت شارژ نکنید و از شارژرهای اصلی و مرتبط استفاده کنید.
 5. باتری‌ها را به طور منظم برای هر نشانه‌ای از آسیب بررسی کنید: مطمئن شوید که دستگاه ویپ خاموش و از منبع تغذیه جدا شده است. به دنبال علائمی مانند فرورفتگی، خراش، پارگی یا سوراخ بگردید. برای پوشش‌ها، به دنبال هرگونه پارگی، بریدگی یا بخش‌های شل بگردید.
 6. از باتری‌ها برای مدت زمان طولانی استفاده نکنید: باتری‌های لیتیوم-یونی طول عمر محدودی دارند، معمولاً بین 300 تا 500 چرخه شارژ، بسته به برند و استفاده. توصیه می‌شود باتری‌هایی که مدت زمان طولانی استفاده شده‌اند را تعویض کنید.
 7. با دستورالعمل‌های ایمنی باتری آشنا شوید: دانستن نحوه صحیح اداره کردن باتری ویپ می‌تواند از حوادث بالقوه جلوگیری کند، بنابراین دستورالعمل‌های تولیدکننده و منابع معتبر ویپینگ را بخوانید.

مراقب باتری ویپ خود باشید!

در نهایت، باید به خوبی از باتری ویپ خود مراقبت کنید. از قرار دادن دستگاه ویپ در مکان‌های تصادفی خودداری کنید، دستگاه ویپ خود را مکرراً نیندازید و به طور منظم آن را تمیز کنید.

در صورتی که قصد خرید ویپ را دارید، به این صفحه مراجعه کرده و پس از بررسی کامل محصولات، محصول مطابق با نیاز و بودجه خود را خریداری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!