تعمیر پاد یکبار مصرف

۶ مرحله برای تعمیر ویپ یکبار مصرف سوخته

یکی از تجارب ناخوشایند برای افرادی که از ویپ‌های یکبار مصرف استفاده می‌کنند، خراب شدن و یا سوختن چنین دستگاهی است. به دنبال این خرابی، افراد با مصرف ویپ، طعم سوختگی را حس خواهند کرد که بسیار نامطلوب است. از این رو، در ادامه قصد داریم تا راهکار‌های اساسی برای تعمیرات ویپ یکبار مصرف را به شما ارائه دهیم تا از این طریق بتوانید تجربه‌ای لذت‌بخش از ویپینگ خود داشته‌باشید.

همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر و خرید سایر دستگاه‌های سیگار الکتریکی متناسب با سلیقه دلخواه خود به این صفحه مراجعه نمایید.

شناسایی مشکل اصلی

یکی از اساس‌ترین مشکلاتی که منجر به ایجاد طعم سوختگی در ویپ‌های یکبار مصرف می‌شود، مربوط به جویس این دستگاه‌هاست. در حقیقت، در ویپ‌های یکبار مصرف به دلیل عدم قابلیت پر کردن مجدد، هنگامیکه عمر دستگاه به پایان رسد، طعم سوختگی را در هنگام مصرف ایجاد می‌کند.

یکی دیگر از دلایل ایجاد طعم سوختگی در ویپ‌های یکبار مصرف، وجود مقدار کم جویس است. به عبارتی حتی اگر مقدار کمی جویس در ویپ باقی مانده باشد، احتمال دارد که سوختگی را ایجاد کند.

از سوی دیگر، یکی از مشکلات در زمینه سوختگی در ویپ یکبار مصرف، وجود کویل داغ است. به عبارتی دستگاه‌هایی که دارای کویل داغ هستند پس از شارژ، در صورت مصرف، ممکن است کویل‌ها بیش اندازه داغ شوند و طعم سوختگی را ایجاد نمایند.

در نهایت، یکی از مشکلاتی که به ندرت ممکن است رخ دهد این است که در اثر خطای سازنده، ویپ یکبار مصرف در اولین بار دارای طعم سوختگی باشد.

مراحل تعمیر ویپ یکبار مصرف سوخته

برای تعمیر ویپ‌های سوخته، ۶ مرحله اساسی وجود دارد که افراد با انجام آن‌ها می‌توانند مشکل بسیاری از ویپ‌های سوخته را حل کنند. این ۶ مرحله عبارت است از:

مرحله اول

قسمتی از ویپ یکبار مصرف که آن را داخل دهان می‌گذارید (به اصطلاح بخش دهانی گفته‌می‌شود) را تمیز کنید. این کار الزاماً برای کاهش سوختگی دستگاه بکار نمی‌رود، اما برای برطرف شدن طعم نامطلوب بسیار کاربردی است. برای این منظور اقدامات زیر را انجام دهید:

  • دستکش بپوشید و یک گوش پاک کن تمیز و یا دستمالی گرد و تمیز را تهیه نمایید.
  • سپس مواد را تاحدی که ممکن است به قسمت پایین دستگاه فشار دهید.
  • در پایان، این کار را تا حد از بین رفتن زباله‌ها ادامه دهید.

مرحله دوم

در این مرحله می‌توانید قطعاتی که قابلیت جداشدن دارند را از یکدیگر جدا نمایید. برای این منظور اقدامات زیر را انجام دهید:

  • بدون فشار و به آهستگی قسمت بالایی بار را بردارید.
  • از قطعات موجود عکس تهیه کنید تا بتوانید در پایان، قطعات را در جای درست خود قرار دهید.
  • در حین انجام کار دقت کنید تا سیم‌های دستگاه ویپ را قطع نکنید.
  • در پایان واحد داخلی ویپ یکبار مصرف را بر روی سطحی صاف قرار دهید.

مرحله سوم

در این مرحله قسمت‌هایی که برای مایع مخصوص ویپ تنظیم شده‌است را بررسی کنید. در ویپ‌های یکبار مصرف، ناحیه اسفنجی بزرگی وجود دارد که به آن پلی‌پر گفته‌می‌شود که به عنوان فیتیله در سیم پیچ دستگاه عمل می‌کند. برای این منظور اقدامت زیر صورت می‌گیرد:

  • در ابتدا ناحیه موردنظر را مورد بررسی قرار دهید.
  • اگر قسمت موردنظر خیس باشد به این معناست که بیش از مقدار طبیعی، جویس در ویپ موجود است.
  • اما اگر قسمت مورد نظر خشک باشد، لازم است تا جویس تازه در آن بریزید.

مرحله چهارم

از آنجایی که اکثر ویپ‌های یکبار مصرف مقدار کمی از جویس را در خود نگهداری می‌کنند، لازم است تا مدتی برای خیس شدن فتیله دستگاه صبر کنید.

مرحله پنجم

در این مرحله باید قطعات ویپ را در سر جای خود قرار دهید. برای این منظور  واحد داخلی دستگاه را به بدنه خارجی برگردانید و قسمت دهانی ویپ یکبار مصرف را در جای خود قرار دهید.

مرحله ششم

در پایان، یکی از کارهایی که برای شروع مجدد دستگاه ویپ می‌توانید انجام دهید این است که پک‌های پرایمر بزنید. در واقع پک‌های پرایمر، به پک‌های سبک و سریع گفته می‌شود که می‌تواند سیستم‌های داخلی دستگاه را به تدریج راه بیاندازد. پس از اینکه مطمئن شدید که دستگاه ویپ یکبار مصرف شما به وضع عادی برگشته‌است، می‌توانید پک‌های عمیق و طولانی را انجام دهید.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با مراحل مختلف برای تعمیر ویپ یکبار مصرف سوخته آشنا کردیم. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که از تجربه ویپینگ لذت می‌برید، می‌توانید برای آشنایی بیشتر و خرید محصولات مربوطه، به این صفحه مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!