مدت زمان ماندگاری نیکوتین در بدن شما چقدر است؟

شاید برایتان سوال شود که مدت زمان ماندگاری نیکوتین در بدن شما چقدر است؟ اگر به دنبال پاسخ هستید با ویپ گاد همراه باشید.

مردم معمولاً به مدت زمان ماندگاری نیکوتین در  بدن علاقه مند هستند. زیرا کارفرمای آنها می خواهد نیکوتین را آزمایش کند یا به عنوان شرط استخدام یا معمولاً برای تعیین هزینه بیمه درمانی در نظر گرفته شود.

همانطور که به نظر می رسد ناعادلانه است، کارفرمایان و شرکت های بیمه مجبور نیستند بین سیگاری ها و مصرف کنندگان نیکوتین به اشکال ایمن تر، مانند سیگار کشیدن یا تنباکوی بدون دود، تمایز قائل شوند. حتی استفاده از آدامس نیکوتین که FDA برای استفاده طولانی مدت آن را تایید کرده است، می تواند توسط کارفرمایان به عنوان یک خطر سلامتی تلقی شود و منجر به افزایش قیمت بیمه برای کارکنان گردد.

مدت زمان ماندگاری نیکوتین در بدن

شرکت‌های بیمه وجود نیکوتین را یک شاخص قابل اعتماد می‌دانند که فرد مورد آزمایش مصرف‌کننده تنباکو یا مصرف‌کننده محصولات درمان جایگزین نیکوتین (NRT) است، که معمولاً به معنای یک فرد سیگاری ترک کرده محسوب می شود.

اما اگر سعی کنید پاسخ سوالاتی مانند “مدت زمان ماندگاری نیکوتین در بدن شما چقدر است؟” یا “نیکوتین چه مدت در ادرار شما باقی می ماند؟” مراقب باشید که اکثر آزمایش‌ها حتی به دنبال نیکوتین نیستند.

مدت زمان نگهداری نیکوتین در بدن چقدر باقی می ماند؟

در حالی که آزمایش هایی برای اندازه گیری نیکوتین در بدن انسان وجود دارد، تشخیص آن در خون پس از یک تا سه روز یا در ادرار پس از چهار روز دشوار است. به همین دلیل بوده که اکثر کارفرمایان و شرکت های بیمه دیگر نگران مدت ماندگاری نیکوتین در بدن شما نیستند.

در مقابل، آنها ماده ای به نام کوتینین را آزمایش می کنند که متابولیت نیکوتین است. نیکوتین توسط کبد به کوتینین تبدیل می شود و تا سه هفته در بدن قابل تشخیص باقی می ماند.

مدت زمانی که کوتینین در سیستم شما باقی می ماند بسته به پیشینه قومی، جنسیت، داروهای مصرفی و حتی رژیم غذایی شما می تواند متفاوت باشد. برای مثال، مردان معمولا سطوح کوتینین بالاتری نسبت به زنان دارند. همانطور که علم پیشرفت کرده است، توصیه ها در مورد آن تغییر کرده است.

تست های مختلف نیکوتین

آزمایش خون

چندین آزمایش وجود دارد که می توان برای اندازه گیری سطح کوتینین استفاده کرد. آزمایش خون بسیار دقیق است و می تواند نیکوتین و کوتینین را تشخیص دهد. همچنین این روش گران‌ترین و تهاجمی‌ترین روش تست است، بنابراین کمتر از روش‌های دیگر استفاده می‌شود.

بدیهی است که خون‌گیری نیاز به یک تکنسین آموزش دیده و بازدید از آزمایشگاه دارد که این فرآیند را برای کارمند و کارفرما گران و دشوار می کند. دو نوع آزمایش خون برای کوتینین وجود دارد. نخستین نوع یک معیار ساده مثبت یا منفی است که مقدار کوتینین موجود در خون را تعیین نمی کند. آزمایش دیگر می تواند سطح متابولیت نیکوتین را در سرم خون مشخص کند.

آزمایش بزاق

تست بزاق حساس ترین روش آزمایش رایج است و بسیاری از آزمایشگاه ها و شرکت های بیمه در سال های اخیر به آزمایش بزاق روی آورده اند. سطوح کوتینینی که آزمایشات بزاق قادر به تشخیص آن هستند حدود یک سوم بالاتر از سطح سرم خون و حدود یک پانزدهم در ادرار است. اما بزرگترین مزیت آزمایش بزاق، سهولت آن برای همه افراد مرتبط است.

آزمایش بزاق برای کوتینین اغلب توسط کارفرمایان با استفاده از کیت های ارائه شده توسط آزمایشگاه های شخص ثالث انجام می شود. معمولاً یک مقدار از دهان فرد انجام گرفته و مقدار موردنظر در یک ظرف خود آب بندی قرار می گیرد که سپس به آزمایشگاه ارسال می شود. در سوی دیگر نتایج به صورت آنلاین یا تلفنی به کارفرما یا شرکت بیمه بازگردانده می شود. این کار بسیار کم‌هزینه‌تر و زمان‌برتر از فرستادن هر کارمند به آزمایشگاه برای آزمایش خون است.

آزمایش ادرار

ادرار حاوی سطوح بالاتری از کوتینین نسبت به خون یا بزاق است  تا شش برابر بیشتر. این باعث می شود برای تشخیص غلظت های پایین کوتینین انتخاب بهتری باشد. تست نیز نسبتا ساده است. یک نوار تست برای چند دقیقه در نمونه ادرار خیس می شود و به سرعت نتیجه مثبت یا منفی را ارائه می دهد.

آزمایش مو

آزمایش کوتینین از نمونه‌های مو مطمئن‌ترین روش، اما همچنین سخت‌ترین، گران‌ترین و کندترین روش است. گاهی اوقات در صورت نامشخص بودن یا مشکوک بودن نتایج سایر آزمایشات، آزمایش مو تجویز می شود. همچنین اغلب در مطالعات علمی استفاده می شود. مزیت دانشمندانی که در مورد سیگار کشیدن و نیکوتین مطالعه می کنند این است که نمونه های مو می توانند کوتینین را تا سه ماه حفظ کنند.

چگونه می توانم از مثبت شدن آزمایش اعتیاد جلوگیری کنم؟

محصولات مختلفی وجود دارند که ادعا می کنند تنها در چند روز “بدن” را از پاک می سازند. اینکه آیا آنها واقعاً مؤثر هستند یا خیر، سؤال برانگیز است. بسیاری از افرادی که مورد آزمایش قرار می‌گیرند، به جز سیگاری های شدید، شانس خوبی برای منفی شدن آزمایش بعد از یک هفته یا بیشتر بدون نیکوتین دارند و اکثریت قریب به اتفاق بعد از دو هفته آزمایش منفی خواهند داشت.

بنابراین پول خود را پس انداز کنید، مقداری مایع الکترونیکی بدون نیکوتین بخرید و مقدار زیادی آب بنوشید تا سیستم خود را شستشو دهید.

آیا همه شرکت های بیمه تست نیکوتین می دهند؟

شرکت‌های بیمه معمولاً آزمایش‌های نیکوتین  را روی مشتریان بیمه سلامت انجام می‌دهند، اما برخی از آنها برای اهداف بیمه عمر نیز آزمایش می‌کنند. برخی از شرکت‌ها اکنون دستورالعمل‌های خود را تغییر می‌دهند و به دارندگان بیمه نامه اجازه می‌دهند که از تنباکوی بدون دود استفاده کنند و همچنان واجد شرایط دریافت نرخ‌های غیرسیگاری باشند. حتی برخی سیگار کشیدن را بدون افزایش نرخ مجاز می دانند.

اگر در بازار بیمه عمر هستید، ممکن است خرید در اطراف و پرسیدن سوالاتی در مورد خط مشی آنها در مورد مصرف کم خطر نیکوتین مفید باشد.

در آینده، ما امیدواریم که کارفرمایان و شرکت‌های بیمه تفاوت خطر بین سیگار کشیدن و انواع ایمن‌تر مصرف نیکوتین را تشخیص دهند و از مجازات مصرف‌کنندگان اسنوس و ویپر خودداری کنند. در همین حال، بهترین شرط شما اگر بدانید چه زمانی قرار است آزمایش شوید، این است که به مدت دو هفته یا بیشتر خودداری کنید. اگر در شغل ایمن هستید، با کارفرمای خود بحث کنید که چرا آنها باید سیگاری های شرکت شما را تشویق کنند که به سمت محصولات نیکوتین کم خطر مانند تولید بخار بروند.

منبع: Vaping360

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

دسته بندی ها

سبد خرید

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!